Pazartesi, 19 Mart 2018
Başlığım
Başlığım
Bitcoin Haberler

Amerika’dan İlk Kripto Para Cezası

amerika my big coin bitcoin ceza

Amerikalı yetkililer,My Big Coin adlı kripto para arzı yapan şirketi müşterilerin 6 milyon dolarını kötüye kullanmaktan suçlu buldu. Bu ceza Amerika tarihinde kripto para ve bitcoin alanında karara bağlanan ilk ceza olma örneğini taşıyor.

Çarşamba günü, ABD Ticaret Varlığı Ticareti Komisyonu (CFTC), 6 milyon dolarlık kripto paranın zorbalıkla kullanıldığı gerekçesiyle ilk cezai işlemini uyguladı.

16 Ocak’ta açılan ve bugün sonuçlanan davada, Randall Crater, Mark Gillespie ve My Big Coin Pay, Inc.’in kripto para dolandırıcılığı yaparak My Big Coin (MBC) olarak bilinen kripto para biriminden haksız fayda sağlandığını açıkladı.

Amerika’da kötüye kullanma “ev, antikalar, güzel sanat ürünleri, mücevherat, lüks eşyalar, mobilya, iç dekorasyon ve diğer ev geliştirme hizmetleri dahil olmak üzere, müşteri fonları, kişisel banka hesap işlemleri, seyahat ve eğlence ” kalemlerini kapsasada görünen o ki kripto para birimleride artık bu listede yer alacak.

Daha çok My Big Con gibi söylemler doğru değil

CFTC raporunda, “My Big Coin ponzi şeması gerekliliklerinin hepsini karşılayan tamamen yanıltıcı söylemlerle pazarlanmaya çalışan kripto para ” olarak tanımladığı coin’e verilen bu cezanın örnek olması açısından ilk dava olduğunu bildirdi.

Kaynak : Reuters

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir