Başlığım
Başlığım
Genel Kripto Para

Aion Coin Nedir? Aion Coin Ne İşe Yarar?

aion coin logo

Aion Coin üçüncü nesil blockchain teknolojisi olarak tanımlanıyor. Aion Coin, tıpkı internet gibi çok katmanlı bir yapı üzerinde çalışıyor. Aion network, blockchain teknolojisi içerisindeki gizlilik ve bloklar arası koordine çalışabilme problemlerini ortadan kaldırmayı amaçlıyor.

Aion’da pek çok coin gibi Ethereum altyapısı kullanıyor. Temel olarak bloklar arasında yüksek hızlı ve çok bağlantılı köprü mekanizması çalışıyor. Bu sayede veri aktarım miktarı ve hızı oldukça yüksek seviyelere ulaşmış oluyor. Bununla birlikte bu network, uygulamaların birden fazla blok zinciri içerisinde işlem yapabilmesine olanak sağlıyor. Yani standart blockchain teknolojilerinin performans problemlerine çözüm getirmiş oluyor. Bu teknoloji hakkında kısa bir video ile çok güzel açıklanmış aslında Aion Coin. Video’nun linkine buradan ulaşabilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi vermek gerekirse eğer AION tokeni başlangıçta Ethereum blok zincirinde bir ERC-20 belirteci olarak sunuluyor. Aion şebekesi devreye girer girmez bu ERC-20 tokenleri, AION şebekesi tokenlerine sorunsuz bir şekilde dönüştürülebilir ve bu iki blok zincir arasında ileri geri hareket etmeye devam edecektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir