2018’de Yatırım Yapabileceğiniz Bitcoin’e Alternatif Kripto Paralar

Bitcoin’in yüksek maliyetinden dolayı bazı yatırımcılar Bitcoin’e alternatif olabilecek kripto para birimlerine yatırım yapmayı uygun bulmakta. Örneğin, 2017 yılının sonlarına doğru bitcoin fiyatı 20.000 dolara yükselerek bazı potansiyel yatırımcıların...
2018'de altcoin yatırımı artacak

Bitcoin’in yüksek maliyetinden dolayı bazı yatırımcılar Bitcoin’e alternatif olabilecek kripto para birimlerine yatırım yapmayı uygun bulmakta.

Örneğin, 2017 yılının sonlarına doğru bitcoin fiyatı 20.000 dolara yükselerek bazı potansiyel yatırımcıların iştahını kabarttı. Bu benzeri görülmemiş fiyat artışının, CME grubu ve Chicago Board Of Options Trading kurumlarının, bitcoin için vadeli işlem ticaretini başlatacaklarını açıkladıktan hemen sonra gelmesi ise şaşırtıcı olmadı.

Bitcoin fiyatı şu an için stabil seyrederken diğer kripto para birimlerine kıyasla hala çok yüksek seviyelerde ilerlemekte.Kripto para yatırımı yapmak istiyorsanız ve bir kaç bitcoin alacak bütçeniz yoksa cesaretinizin kırılmasına gerek yok. Deneyebileceğiniz bir kaç alternatif kripto para birimi bulunmakta, bitcoinden daha az popüler olmakla birlikte, yatırım yaparak kazançlar elde edebileceğiniz kripto para birimleri nelerdir?

Ethereum

Bu yazının yazıldığı tarih itibariyle piyasa değeri 1050 dolardan biraz daha fazla. Ethereum blok zinciri bitcoin’den farklı olarak herhangi bir merkezi olmayan uygulama üzerinden çalışmanıza izin verir. Diğer alternatif kripto paraların % 90’ından fazlası Ethereum Blockchain ve Smart sözleşmesi üzerine kuruludur.Ethereumun özellikle uzun vadede değerini arttırmaya devam edeceğini düşünmekteyiz.

Ripple

Ripple, kripto para birimleri arasında en büyük piyasa kapitalini korumakta. The Ripple Company, blok zincir teknolojisiyle uluslararası para transfer hizmetleri sunmaktadır. Bitcoin olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Litecoin

Litecoin’in fiyatı 175 dolar, bu da bitcoin’e kıyasla onu daha çok hesaplı yapıyor. 2013’ten bu yana, piyasa değeri 1 milyar dolardan 15 milyar dolara kadar yükseldi. Litecoin’in nispeten daha düşük fiyatına ek olarak, litecoin için bir bloğun çözümü 2.5 dk iken, bitcoinin ise ortalama 10 dakika.

Zcash

446 dolar değerinde Zcash, kimse tarafından kontrol edilemeyen açık bir protokole sahiptir. Hiç kimse bu para biriminin üretimini ya da dağıtımını denetleyemez.

Stellar

Stellar altkoin dünyasında yeni yükselen yıldız. Geliştirdiği operasyonlar itibariyle yatırımcıları kendilerini Ripple’ın tahtında görebiliyor.

Türkiye piyasasında Bitcoin,Ripple,Ethereum,Stellar alabileceğiniz Türk platformu: www.koinmarketi.com

koinmarketi

Kaynak : Tech Bullion

Kategoriler
EthereumKripto ParaLitecoinRipple
Yorum Yok

Yorum yap

*

*

BENZER HABERLER

 • Kripto Para İnsan Evriminin Parçası

  Kripto Para İnsan Evriminin Parçası

  IMF: Kripto paralar insan evriminin yeni bir safhası olabilir.Uluslararası Para Fonu, kripto paraların geleceğini ilgi çekici buluyor. Nisan ayında IMF Genel Müdürü Christine Lagarde, kriptonun hükümet tarafından verilen bir...
 • kripto para yatırım zamanı

  Kripto Para Yatırımı Yapmanın Tam Zamanı Mı?

  Kripto para yatırımı yapılsın ve yapılmasın.Şu an için yatırım yapılmanın tam sırası gibi görünüyor nedenlerini hadi açıklayalım. Böylesine genç bir piyasa olan kripto para piyasası, son derece uçucu olma...
 • kripto para twitter'dan destek

  Kripto Paralara Twitter’dan Tam Destek

  Kripto para son yıllarda birçok sektör, uzman ve farklı endüstrilerden gelen figürler tarafından desteklenmektedir.Twitter ve Square CEO’su da bu çılgınlığa destek vererek “İnternet yerel bir para birimini arzuluyor.“dedi. Jack...
 • Blockchain şans oyunları

  Blockchain Şans Oyunlarına Dahil Oldu

  Blockchain Şans Oyunlarına Dahil Oldu. Blockchain teknolojisine dayanan bir poker odası olan CoinPoker, ilk Crypto Poker Serisinin (CSOP) lansmanı ile online poker kavramında devrim yaratan bir yol oldu. Bu...