2017 yılında Bitcoin’den En Fazla Kazanan Ve Kaybedenler

2017 yılı bazı Bitcoin yatırımcıları için muhteşem geçti ancak bazıları o kadar şanslı değildi. Oldukça hareketli bir para birimi olmasına rağmen son zamanlarda kendisine yatırım yapan kişiler hayal etmedikleri...
Bitcoin'de en fazla kazanan ve kaybedenler

2017 yılı bazı Bitcoin yatırımcıları için muhteşem geçti ancak bazıları o kadar şanslı değildi.

Oldukça hareketli bir para birimi olmasına rağmen son zamanlarda kendisine yatırım yapan kişiler hayal etmedikleri şekilde kazandıkça daha fazla popüler olmaya başlayan bitcoin’in enleri hikayesine geçelim.

İsmini Açıklamayan Yatırımcı

Steemit hakkında pek fazla ayrıntı olmasada, 2010 yılında bir Bitcoin’in fiyatı makarna alacak değerde değilken yatırım yaptığını söylemekte. Kişinin bildirdiği bitcoin’i ise 12.000 adet.

İsmini açıklamayan yatırımcı, dikkatleri üzerine çekmemek için bitcoinlerini bozdurdurmaya başladığını bildirdi.

Erik Fineman

Erik Fineman henüz bir çocukken büyükannesinin kendisine 1000 dolar hediye etmesinin ardından tüm parasını bitcoin’e yatırdı. Erik’in aldığı sıralar bir bitcoin ortalama 12 dolar kadardı.

Eğitim hayatında istediğini bulamayan erik 18 yaşına kadar milyoner olması durumunda koleje gitmemek için ailesiyle anlaşma yaptı ve kurduğu online eğitim sitesini satarak henüz 18 yaşına gelmeden bir milyoner oldu.

Jeremy Gardner

Jeremy Gardner, Bitcoin’in değeri düşükken alıp zengin olanlardan.Blockchain ve kripto para teknolojisi hakkında yaptığı araştırmalar kendisini sektörde tanınmış birisi haline getirdi. Ayrıca kripto para teknolojisine yaptığı yatırımlarla servetini büyütüyor.
emelen değerini korumaya ve çeşitli kaynaklardan maddi çıkar elde etmesine yardımcı oluyor.

Bay Smith (gerçek adı değil)

Dünyayı dolaşarak para harcamak herkesin hayali. Ancak Bay Smith silikon vadisinde yaptığı kariyeri sırasında tanıştığı bitcoin ile milyoner oldu. Kendisi bitcoin sayesinde kazandığı servetini yalnızca ” 5 yıldızlı otellere, first class uçuşlara, dünya seyahetlerine ” harcadığını söyledi.

Tim Enneking

Tim Enneking, Bitcoin’in yatırımında başarılı olmanın en önemli örneklerinden birisi.

Enneking, dünyanın ilk dijital para birimi fonlarından birini yönetmeye başlamış olmasına rağmen, dijital para birimlerinden kuşku duymaktaydı. Şu anda kendisi Amerika başta olmak üzere diğer ülkelerde kripto para fonları yönetmekte. Ayrıca, Enneking, dijital paraların hızlı dalgalanmaları deneriyle yatırımcıların sakin kalmasını öğütlüyor.

Olaf-Carlson Wee

26 yaşındaki Olaf-Carlson Wee’yi daha önce duymamış olabilirsiniz, ancak kendisi 2013 yılında bitcoin’e yatırım yaparak milyoner olan bir başka yatırımcı. 2013 yılından beri Coinbase üzerinde ciddi kontratlarla servetini büyütmekte.

Okuduğunuz başarı öyküleri kadar şanssızlık hikayeleride mevcut. Bitcoin’ini kaybedenler, çaldıranlar, illegal suç işlemeye dahi yeltenenler.

James Howells

Galler’de yaşayan 32 yaşındaki James Howells, 2009’da bilgisayarında bitcoin üretimine başladı. Bir yıl sonra sıkılan James aygıtın parçalarını sökerek attı. James’in harddiskinde yaklaşık 100 milyon dolar değerinde bitcoin bulunmakta ancak sorun şu ki James harddiskini bulamıyor.

Howells kayıp serveri hakkında iyimser bir tutum sergileyerek ” Önüme bakmalıyım ancak kayıp bitcoinlerimi bulursam Lamborghini alacağım.” dedi.

Mark Frauenfelder

Bitcoin yatırımcılarının azımsanmayacak kadar çoğunluğu şifre ve pin’lerini hatırlamadıklarından dolayı kayıp servetlerine ulaşamamakta.

30.000 dolarlık Bitcoin’ini hotel temizlikçisi 24 haneli şifresini çöpe attığından dolayı kullanamayan Mark konuyla alakalı sosyal medya’da çok güçlü sesini duyurmasına rağmen hala şifreyi bulamamakta.

Bitcoin’i bir katil tutmak için kullanan kadın

Danimarka’da yaşayan 58 yaşındaki İtalyan kadının erkek arkadaşının bitcoinlerini çalmak için kiralık katil tutması neyseki eyleme geçmeden sonlandırıldı. İsmi açıklanmayan kadın 6 aylık hapis cezasına çarptırıldığı gibi Danimarka’da 30 yıldır kullandığı oturum izninin de sonlandırıldığı açıklandı.

Cody Brown

Arkadaşının kendisine attığı komik twiti nedeniyle hırsızların kurbanı olduğunu söyleyen Cody, coinbase hesabından alınan 8000 dolarlık bitcoin konusunda hiç bir umut taşımıyor.Yalnızca bir twitle 8000 dolarını çaldıran Cody kendisine twiti atan arkadaşını affetmeyecek gibi gözüküyor.

Simon

Simon tehlikeli hayatından kurtulmak için yaklaşık 17.000 Bitcoin karşılığında kendisine sahte pasaport ve bazı belgeler vermesi için ödeme yaptı. Ancak ödemeyi yaptıktan sonra kaybolan hırsızları bir daha bulamadı.

Kendisini dolandıran şirket Cia tarafından bulundu ve tüm kripto paralarına el konuldu.

Simon bugün başka bir yere 17.000 bitcoin’lik yatırım yapsaydı yaklaşık 400 milyon doları olacaktı.

BTC-e

Kara para akladığı gerekçesiyle Federal Ticaret kanunlarına aykırı davranışından 110 milyon dolar ceza alan Btc-e zor günler geçirdi. Ayrıca, kara para aklama operasyonuyla ilgili olarak Alexander Vinnik 5 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Kaynak: Cointelegraph

Kategoriler
Bitcoin
Yorum Yok

Yorum yap

*

*

BENZER HABERLER

 • bitcoin 4 yıl içinde

  Bitcoin 4 Yıl İçinde 250.000$

  Bitcoin(BTC) 4 Yıl İçinde 250.000$ Intelligence Squared ABD’de yaptığı konuşmasında, Manhattan Enstitüsü’nün Adam Smith Society ile haftasonu boyunca ortaklaşa yaptığı tartışmada konuşan Draper, Skype, Tesla ve Hotmail’deki ilk yatırımlarıyla...
 • bitcoin cash son sürat

  Bitcoin Cash (BCC) Son Sürat

  Bitcoin Cash (BCC) Son Sürat Merhaba sevgili okurlar; Bitcoin Cash herkesin bildiği üzere Bitcoin’den çatallaşma ile oluşan bir coindir. Başka örnekler verecek olursak Bitcoin Atom, Bitcoin Private gibi coinlerde...
 • market hacmi artıyor bitcoin düşüyor

  Bitcoin Dominance Düşüyor Market Hacmi Büyüyor

  Bitcoin Dominance Düşüyor Market Hacmi Büyüyor Merhaba sevgili okurlar; Market hacmi büyümesi son sürat devam ediyor. 400 milyar dolar seviyelerine kadar ulaşan market hacmi yatırımcıları güldürmeye devam ediyor. Bitcoin...
 • Bitcoin Almak İçin 4 Neden

  Bu yazımızda Bitcoin(BTC) almak için 4 nedeni sizler için hazırladık. İstikrarsız Ekonomide Bitcoin Ekonomik durum tüm dünyada istikrarsızdır, ancak bitcoin’in değeri ne borsa ne ulusal para birimleriyle güçlü bir...